Tato stránka používá tzv. cookies, malé soubory uložené ve Vašem počítači, které umožňují plnou funkcionalitu poskytování obsahu. Tím, že tyto stránky dále používáte, dáváte svůj souhlas s použitím cookies v souladu s Podmínkami užití.

Rozumím

Převod spoluvlastnického podílu na dalšího spoluvlastníka

05. 06. 2016 Jarka B.

Dobrý den! Mám spoluvlastnický podíl na parcele - lesním pozemku, zapsaném na katastrálním úřadě. Většinový spoluvlastník i ostatní spoluvlastníci plánují pozemek prodat. Nechci se prodeje jako takového účastnit a ráda bych zvolila variantu - převést svůj spoluvlastnický podíl na jiného spoluvlastníka a vypořádat se finančně. Finanční vypořádání by bylo v hodnotě, na kterou bych měla nárok i v případě prodeje celého pozemku. Jak se postupuje? Sepíše se (u právníka?) nějaká dohoda o převodu spoluvlastnického podílu a stačí poštou odeslat podepsanou dohodu oběma spoluvlastníky poté na katastrální úřad? Musí se na katastr.úřad jet a nebo vše může probíhat poštovní korespondencí? Jsem bezradná, moc prosím o odpověď! Děkuji, Jarka B.

06. 06. 2016 Markéta Kolaciová

Dobrý den, pokud správně chápu, bude se jednat o úplatný převod, tj. kupní smlouvu. Kupní smlouvu bych Vám doporučovala sepsat alespoň ve třech vyhotoveních (každé smluvní straně jedno vyhotovení + katastrální úřad jedno vyhotovení). Pokud máte zájem o právní služby za účelem převodu spoluvlastnického podílu, neváhejte se na mě obrátit. Hezký den Kolaciová


Odpovědět na dotaz


(podrobné informace)