Tato stránka používá tzv. cookies, malé soubory uložené ve Vašem počítači, které umožňují plnou funkcionalitu poskytování obsahu. Tím, že tyto stránky dále používáte, dáváte svůj souhlas s použitím cookies v souladu s Podmínkami užití.

Rozumím

Proč Reality GAIA uzavírá při prodeji nemovitosti především exkluzivní smlouvu? Jaké jsou její výhody pro klienta?

28. 03. 2012 Reality GAIA

Realitní kancelář Reality GAIA nabízí veškeré nemovitosti na základě uzavřené zprostředkovatelské smlouvy, ve které je zakotveno většinou výhradní právo pro prodej nemovitosti. Existuje hned několik důvodů proč doporučit klientovi uzavřít exkluzivní smlouvu pouze s jednou realitní kanceláří.

Exkluzivita na prodej jakékoli nemovitosti poskytuje obchodníkovi:

  • možnost plně se věnovat zakázce, tzn. intenzivně na prodeji pracovat,
  • investovat do reklamy, aktivně nemovitost nabízet,
  • poskytnout klientovi komplexní služby atd.

Klientovi dává spolupráce s jedinou kanceláří záruku, že:

  • realitní kancelář pracuje v jeho zájmu,
  • prověří reálnou cenu nemovitosti na trhu
  • nemovitost zpeněží v daném místě a čase za nejvýše dosažitelnou cenu.

U některých klientů panuje názor, že pokud dají možnost prodávat nemovitost více realitním kancelářím, zajistí vlivem konkurenčního prostředí v kratší době vyšší výnos z prodeje nemovitosti. Často se ale setkáváme s tím, že je objekt nabízen za různé ceny a zájemci o koupi domu dostávají rozdílné informace od více zprostředkovatelů. Tato skutečnost vzbuzuje mezi potenciálními kupujícími nedůvěru vůči nemovitosti samotné.

Rozhodnutí, zda udělit exkluzivitu či ne, zůstává na každém. My jsme ale přesvědčeni, že tato cesta prodeje nemovitostí je jednoznačně správná a je především v zájmu majitele nemovitosti.


Odpovědět na dotaz


(podrobné informace)