Tato stránka používá tzv. cookies, malé soubory uložené ve Vašem počítači, které umožňují plnou funkcionalitu poskytování obsahu. Tím, že tyto stránky dále používáte, dáváte svůj souhlas s použitím cookies v souladu s Podmínkami užití.

Rozumím

darování podílu domu

28. 02. 2016 Petra Šofrová

Jsem majitelkou bytu v domě o 6 bytech. Vlastním ideální 1/6. Chtěla bych byt darovat synovi. Sousedi mají exekuci na svůj byt (svou 1/6). Nebudu mít problém při darování synovi, když je na 1/6 domu exekuce?

04. 03. 2016 Markéta Kolaciová

Dobrý den, je třeba si uvědomit, že se jedná o podílové spoluvlastnictví, tj. každý ze spoluvlastníků vlastní na společné nemovité věci spoluvlastnický podíl. Jde o tzv. ideální podíl, ne reálný. Nevlastníte tak každý svůj byt, nýbrž z každé části domu vlastníte id. 1/6. Synovi tak darujete id. 1/6 domu, ne byt. Exekuce se vztahuje pouze na spoluvlastnický podíl Vašeho souseda a Vás toto v nakládání s Vašim spoluvlastnickým podílem neomezuje. Do budoucna doporučuji vyhotovit prohlášení vlastníka, na základě kterého dojde k vyčlenění bytových jednotek v domě.


Odpovědět na dotaz


(podrobné informace)