Tato stránka používá tzv. cookies, malé soubory uložené ve Vašem počítači, které umožňují plnou funkcionalitu poskytování obsahu. Tím, že tyto stránky dále používáte, dáváte svůj souhlas s použitím cookies v souladu s Podmínkami užití.

Rozumím

Financování koupě rodinného domu z peněz za prodaný byt

27. 03. 2012 Reality GAIA

„ Chci koupit rodinný dům za 2 000 000 Kč. Můžu prodat byt 2+1 v Kyjově a na zaplacení použít získané peníze, stavební spoření a dále čerpat ještě hypoteční úvěr?“

nebo „Potřebuji peníze z prodaného bytu, ale v bytě bych chtěl bydlet do doby než koupím dům. Co mi poradíte?“

S těmito otázkami nás navštíví několik klientů týdně. Tyto obchodní transakce jsou sice složitější a zdlouhavější, ale je možné je uskutečnit.

  • V první řadě je třeba zhruba odhadnout jakou výši hypotéky bude kupující potřebovat. Pak si klient v bance ověří, zda mu tuto částku půjčí. Po vyhledání domu, který bude vyhovovat klientovým představám, kontaktujeme prodávajícího a projednáme s ním způsob takovéto transakce.
  • Kupující pak složí zálohu na depozitní účet realitní kanceláře, čímž potvrdí vážnost svého zájmu. Po prohlídce bytu, který má klient zájem prodat, určíme tržní cenu a uzavřeme zprostředkovatelskou smlouvu na prodej bytu. Je-li cena bytu reálná, prodá se byt do 4 až 6ti týdnů. Částka z prodeje bytu po odečtení provize a daně z převodu nemovitostí zůstává na našem depozitním účtu a stává se současně kupní cenou za dům.
  • V kupní smlouvě na byt je uvedena podmínka uvolnění bytu. Obvykle se dává dvou měsíční lhůta po vkladu do katastru nemovitostí. Aby byl prodávající zavázán k prodeji svého domu kupujícímu, uzavírá se kupní smlouva ještě před prodejem bytu s dostatečnými termíny doplacení.
  • Podmínky úvěrů ze stavebního spoření a hypotéky projedná příslušný makléř s úvěrovými pracovníky.
  • Naše realitní kancelář takovýchto obchodních případů uskutečnila již několik desítek. V jednom případě jsme dokonce klientovi, který kupoval u naší realitní kanceláře dům, prodávali 2 byty.

Dáte – li důvěru profesionálům, nepřijdete o své peníze a ušetříte mnoho času.


Odpovědět na dotaz


(podrobné informace)