Tato stránka používá tzv. cookies, malé soubory uložené ve Vašem počítači, které umožňují plnou funkcionalitu poskytování obsahu. Tím, že tyto stránky dále používáte, dáváte svůj souhlas s použitím cookies v souladu s Podmínkami užití.

Rozumím

Aktuální situace na trhu s nemovitostmi v okrese Hodonín

01. 03. 2012 Reality GAIA

Je velmi těžké stručně popsat situaci na trhu s nemovitostmi v okrese Hodonín jako na jednolitém trhu. Jiné ceny mají byty v Hodoníně, byty v Kyjově, byty ve Veselí nad Moravou, jinak stojí nový byt v Hodoníně, nový byt v  Kyjově a nový byt ve Veselí nad Moravou. Jinak se zajímá klient o domy v Hodoníně, jinak o domy v Kyjově a jinak stojí domy ve Veselí nad Moravou. Tento okres je třeba rozčlenit z hlediska nemovitostí na tři oblasti. Oblast reality Kyjovsko, oblast reality Hodonínsko a oblast reality Veselí nad Moravou. Stejně tak stavební pozemky v Hodoníně, stavební pozemky v Kyjově, stavební pozemky ve Veselí nad Moravou jsou různě žádané a různě stojí.

Oblast Kyjovska si v dnešní krizi na trhu s nemovitostmi stojí s cenami a poptávkou nejvýše. Jsou žádané rodinné domy, nové byty, garáže v zajímavé lokalitě a velmi nedostatkovým segmentem jsou stavební pozemky. Od zrušení okresu, v roce 1960, se v Kyjově téměř nestavělo a tři nebo čtyři developerské projekty po sametové revoluci touhy a potřeby občanů nenaplnily.

Zásadně jiný pohled nabízí Hodonínsko, zde byly desítky developerských projektů a nové byty v Hodoníně jsou běžně k dostání v různých lokalitách, různé kvality a standardu. Taktéž nabídka stavebních pozemků, např. v lokalitě kasáren, je běžně dostupná. Garáže stojí podle toho, v jaké jsou lokalitě, a jsou nedostatkové. Rodinné domy jsou také ve větším počtu než v Kyjově a celá tato situace vyplývá z obrovského úbytku pracovních příležitostí po revoluci. Zejména likvidace firmy na výrobu tabáku. aktuálně Plomy Hodonín a dalších. Lidé nemají v této obrovské aglomeraci práci, stěhují se jinam a nabídka výrazně převyšuje poptávku.

Došlo k neuvěřitelnému jevu, že z leadera trhu a cen se stal outsider.

Kyjovsko se vyšvihlo na první místa dřívější outsider Veselí nad Moravou je druhé. K tradiční Kordárně a železárnám přibyly firmy jako je Eurotek a RI okna a eliminují tak, hraniční obce se Slovenskem a odlehlost Bílých Karpat. Ceny se pohybují o 10 až 20 % pod Kyjovskými v závislosti na lokalitě. Nejvíce se objevují v nabídce byty Veselí o trochu horší situace je u rodinných domů ve Veselí a nejhorší situace je v kategorii stavební pozemky.


Odpovědět na dotaz


(podrobné informace)