Tato stránka používá tzv. cookies, malé soubory uložené ve Vašem počítači, které umožňují plnou funkcionalitu poskytování obsahu. Tím, že tyto stránky dále používáte, dáváte svůj souhlas s použitím cookies v souladu s Podmínkami užití.

Rozumím

Dokumenty k zakoupenému bytu

10. 11. 2020 MD

Dobrý den, zakoupil jsem byt v novostavbě, bohužel po nastěhování sousedů do bytu nade mnou slyším každý jejich krok, zavření dveří, položení skleničky nebo pád čehokoliv na zem, stejně tak mluvené slovo. Protože hned nechci vyhazovat desítky tisíc korun za certifikované měření ani rozkopávat hotovou podlahu, chtěl jsem od developera výsledky měření, které dával při kolaudaci, stejně jako složení podlahy, materiály a popřípadě velikosti a umístění dilatačních spár a použitou kročejovou izolaci. To my ale developer odmítl poskytnout, že prý si mám provést vlastní certifikované měření a poté popřípadě podat reklamaci. Je nějaká cesta, jak se k daným dokumentům dostat? Opravdu nemám právo vědět, co jsem vlastně koupil? Já věřím, že normy byly dodrženy, proto mi přijde zbytečné platit to měření, ale bojím se, že hodnoty jsou hraniční a to zdaleka nezaručuje pohodlné bydlení. Chci ale co nejvíce informací, než začnu řešit dodatečnou akustickou izolaci. Děkuji.

12. 11. 2020 Markéta Kolaciová

Dobrý den, domnívám se, že je povinností developera Vám dokumentaci na vyžádání předložit. Žádost doporučuji poslat písemnou formou. Jako vlastníkovi jednotky by Vám měl umožnit nahlédnutí do spisu i stavební úřad. Hezký den Kolaciová


Odpovědět na dotaz


(podrobné informace)