Tato stránka používá tzv. cookies, malé soubory uložené ve Vašem počítači, které umožňují plnou funkcionalitu poskytování obsahu. Tím, že tyto stránky dále používáte, dáváte svůj souhlas s použitím cookies v souladu s Podmínkami užití.

Rozumím

Rezervační poplatek

05. 08. 2019 Denis

Dobrý den, zaplatil jsem rezervační poplatek před týdnem zpět, momentálně jsem našel lepší nabídku, nájemní smlouvu jsem ještě nepodepsal. Mám nárok na vrácení rezervačního poplatku?

05. 08. 2019 Markéta Kolaciová

Dobrý den, z Vašeho dotazu nevyplývá, zda se jedná o rezervační poplatek složený u naší RK. Pokud ano, prosím, kontaktujte mě v dané záležitosti na tel.: 605 248 202 nebo na e-mailu: kolaciova@realitygaia.cz. Takové případy řešíme vždy individuálně. Pokud se jedná o rezervační poplatek složený u jiné RK, nelze jednoznačně odpovědět, neboť neznám podmínky smlouvy. Domnívám se, že s největší pravděpodobností bude smlouva obsahovat ujednání o tom, že v takovém případě rezervační poplatek propadá, neboť RK již vznikají náklady na vyhotovení dohody o rezervaci, kupní smlouvy atd., které je povinna v tomto případě RK bez ohledu na nerealizaci uhradit. Hezký den Kolaciová


Odpovědět na dotaz


(podrobné informace)