Tato stránka používá tzv. cookies, malé soubory uložené ve Vašem počítači, které umožňují plnou funkcionalitu poskytování obsahu. Tím, že tyto stránky dále používáte, dáváte svůj souhlas s použitím cookies v souladu s Podmínkami užití.

Rozumím

Platíte u nás provizi, když se nemovitost neprodá?

28. 03. 2012 Reality GAIA

S každým klientem, který přichází do naší realitní kanceláře prodat nemovitost, uzavíráme po prohlídce objektu a dohodnutí nabídkové ceny zprostředkovatelskou smlouvu.

Tato smlouva je většinou výhradní a je zpravidla uzavírána na dobu 4 až 6ti měsíců. Cenu kalkulujeme dle našich zkušeností na realitním trhu a doporučujeme ji klientovi jako reálnou tržní cenu.

V případě, že klient má dle našeho názoru nereálnou představu o ceně nemovitosti, smlouvu neuzavíráme, protože nejsme přesvědčeni, že za tuto cenu umíme předmětnou nemovitost prodat. Pokud ovšem uzavřeme s klientem zprostředkovatelskou smlouvu, v níž si domluvíme určitou částku, o které si myslíme, že za ni lze nemovitost prodat, a v půlroční lhůtě nenajdeme kupce, potom má klient dvě možnosti: buď se rozhodne ve spolupráci s námi pokračovat, smlouva se tedy automaticky prodlužuje na další 3 měsíce s výpovědní lhůtou jeden měsíc, nebo nám může dát písemnou výpověď ze smlouvy.

V tomto případě si Realitní kancelář Reality GAIA neúčtuje žádné náklady spojené s nabízením zakázky. Nárok na provizi vzniká pouze tehdy, kdy klient nedodrží smluvní podmínky, tzn. např. poruší výhradní právo. Naše provize je tedy splatná při realizaci prodeje a odměna za služby realitní kanceláře je zpravidla sražena z částky složené na depozitním účtu RK.


Odpovědět na dotaz


(podrobné informace)