Tato stránka používá tzv. cookies, malé soubory uložené ve Vašem počítači, které umožňují plnou funkcionalitu poskytování obsahu. Tím, že tyto stránky dále používáte, dáváte svůj souhlas s použitím cookies v souladu s Podmínkami užití.

Rozumím

Rizika při prodeji nemovitosti

28. 03. 2012 Reality GAIA

Pokud si nejste zcela jisti, že znáte problematiku obchodování s nemovitostmi, včetně právních předpisů a zákonů, hrozí nebezpečí, že Váš obchod skončí nezdarem.

Doporučujeme každému, kdo uvažuje prodávat si nemovitost sám bez pomoci profesionála, odpovědět si nejprve na několik zásadních otázek.

  • Znám skutečně reálnou tržní cenu mé nemovitosti, tak abych neprodal pod cenou nebo naopak díky vysoké ceně neprodával nemovitost několik let nebo ji dokonce neprodal vůbec?
  • Vím, komu nabídnout mou nemovitost? Mám dostatek času, abych odpovídal na všetečné dotazy zájemce, mnohdy i několikrát denně?
  • Jsem schopen si udělat čas na prohlídky vždy, kdy potřebuje zájemce?
  • Umím pomoci zájemci s vyřízením úvěru včetně zástavních smluv atd.? Vím jaké doklady potřebuji k převodu nemovitosti?
  • Umím vypracovat kupní smlouvu?
  • Zajistím 100% bezpečnost finanční transakce tak, jak vyhovuje mně i kupujícímu?
  • Znám soudní znalce?
  • Znám daňovou a právní problematiku (daň z příjmu, daň z převodu nemovitostí, DPH atd.)?

Toto je jen několik málo činností a znalostí, které potřebujete ovládat. Při prodeji nemovitosti je možné se setkat s neočekávanými situacemi, které je vždy nutné okamžitě řešit a stává se, že i zkušený tým profesionálů má se zvládnutím situace plné ruce práce, aby zajistil bezproblémový obchod.

Pokud budete mít pochybnosti se správností odpovědí na výše uvedené otázky, doporučujeme vyhledat kvalitní realitní kancelář a zjistit rozsah a kvalitu jejich služeb.

Naše firma zajišuje komplexní, rychlé a kvalitní služby při zprostředkování prodeje a pronájmu nemovitosti již téměř 20 let a tým pracovníků je připraven řešit nejrůznější komplikace při prodeji třeba právě Vaší nemovitosti.


Odpovědět na dotaz


(podrobné informace)