Tato stránka používá tzv. cookies, malé soubory uložené ve Vašem počítači, které umožňují plnou funkcionalitu poskytování obsahu. Tím, že tyto stránky dále používáte, dáváte svůj souhlas s použitím cookies v souladu s Podmínkami užití.

Rozumím

Záloha na koupi nemovitosti

28. 03. 2012 Reality GAIA

Propadne mi záloha, kterou u Vás složím jako vážný zájemce o koupi domu, pokud nedostanu hypoteční úvěr?

S klientem, který má skutečný zájem koupit nemovitost, uzavíráme dohodu o rezervaci, na základě které skládá klient zálohu obvykle ve výši 10% z kupní ceny na depozitní účet Reality GAIA, spol. s r.o.

V případě, kdy klient nemá při podpisu dohody o rezervaci jasnou představu o způsobu financování, resp. o finančním ústavu poskytující úvěr na zakoupení nemovitostí, nabízíme služby vlastního bankovního poradce, který klientovi pomůžeme zorientovat se v nabídkách všech významných finančních ústavů a umožní zvolit si hypotéku, či úvěr přesně podle jeho představ.

Poté, co klient sdělí makléři název vybraného finančního ústavu, který si za účelem financování kupní ceny vybral, projedná makléř s bankovním poradcem vybrané banky přesný postup financování, vč. termínů úhrady kupní ceny Po získání těchto informací vypracuje právník Reality GAIA, spol. s r.o. kupní smlouvu. Většina finančních ústavů je schopna potvrdit přidělení úvěru teprve po dodání podepsané kupní smlouvy oběma smluvními stranami, tj. jak stranou prodávající, tak kupující a současně i Reality GAIA, spol. s r.o., tj. vedlejším účastníkem smlouvy, na jehož účet bude kupní cena finančním ústavem poukázána.

Pro případ nepřidělení úvěru obsahuje kupní smlouva tzv. rozvazovací podmínku, tj. ujednání, které má za následek zánik právního vztahu založeného kupní smlouvou a ujednání o smluvní pokutě se v tomto případě  nepoužijí. Případně složená záloha na kupní cenu se taktéž vrací.

V případě, že dojde k přidělení úvěru, je záloha započítána do kupní ceny. 


Odpovědět na dotaz


(podrobné informace)