Tato stránka používá tzv. cookies, malé soubory uložené ve Vašem počítači, které umožňují plnou funkcionalitu poskytování obsahu. Tím, že tyto stránky dále používáte, dáváte svůj souhlas s použitím cookies v souladu s Podmínkami užití.

Rozumím

Jak zajistí Reality GAIA, spol. s r.o. bezpečnost finanční transakce při realizaci prodeje nemovitosti?

28. 03. 2012 Reality GAIA

V případě, kdy potenciální kupující projeví zájem o koupi nemovitosti, obdrží od Reality GAIA, spol. s r.o. návrh dohody o rezervaci (v případě, že není zcela znám způsob financování kupní ceny) nebo přímo návrh kupní smlouvy (většinou v případě, kdy má klient vlastní finanční prostředky a není třeba řešit úvěr).

Po odsouhlasení textu kupní smlouvy, případně po zapracování případných připomínek, je kupní smlouva podepsána oběma smluvními stranami, tj. jak stranou prodávající, tak stranou kupující a současně i Reality GAIA, spol. s r.o., která je vedlejším účastníkem smlouvy. Na základě podepsané kupní smlouvy skládá strana kupující kupní cenu (v případě předchozího uzavření dohody o rezervaci pouze doplatek kupní ceny) na depozitní účet Reality GAIA, spol. s r .o. Teprve po úhradě celé výše kupní ceny na depozitní účet Reality GAIA, spol. s r.o. je podán návrh na vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí. Kupní cena je vyplacena straně prodávající až po provedení vkladu vlastnického práva dle kupní smlouvy do katastru nemovitostí, tzn. v okamžiku, kdy je na příslušném listu vlastnictví zapsán jako vlastník nemovitostí kupující.

Touto finanční transakcí garantujeme oběma smluvním stranám bezpečný průběh finanční transakce – straně prodávající zaručíme, že k převodu vlastnického práva nedojde bez úhrady kupní ceny a straně kupující pak garantujeme, že peníze vyplatíme straně prodávající teprve v okamžiku, kdy má strana kupující 100%, že došlo k převodu vlastnického práva dle smlouvy do katastru nemovitostí.


Odpovědět na dotaz


(podrobné informace)