Tato stránka používá tzv. cookies, malé soubory uložené ve Vašem počítači, které umožňují plnou funkcionalitu poskytování obsahu. Tím, že tyto stránky dále používáte, dáváte svůj souhlas s použitím cookies v souladu s Podmínkami užití.

Rozumím

Co ovlivňuje cenu nemovitosti?

28. 03. 2012 Reality GAIA

Co ovlivňuje cenu nemovitosti při stanovení prodejní ceny nemovitosti? Je důležité uvědomit si celou řadu faktorů, které mají vliv na cenu. Ačkoli je možné tyto faktory do jisté míry zobecnit, může zde i velmi lokálně docházet k velkým rozdílům v cenách srovnatelných nemovitostí. Význam jednotlivých faktorů při prodeji záleží zejména na konkrétním klientovi - zájemci o koupi nemovitosti. Přestože je nejčastěji uváděným faktorem při prodeji nemovitosti lokalita.

Výše ceny je ovlivněna zejména druhem a charakterem  nemovitosti, využitelností podle jejího druhu, podle toho zda se jedná o komerční objekt nebo nemovitost pro bydlení, případně rekreaci nebo pozemek k výstavbě.

Cena nemovitosti je dále ovlivněna její velikostí, stářím, technickým stavem, situováním z hlediska atraktivnosti prostředí, dopravní dostupnosti, možnosti napojení na inženýrské sítě, ovlivnění negativními nebo pozitivními faktory v jejím okolí, jako je například rušná komunikace, dálnice, železniční tra, výrobní nebo komerční stavby, objekty občanské vybavenosti, jako jsou obchody, služby, škola, zdravotnické zařízení, prostory pro kulturu, sport, rekreaci, zaměstnanost a podobně.

V nemalé míře je pak cena nemovitosti ovlivněna také potřebou prodávajícího, jak rychle nemovitost požaduje prodat. Pokud ale potřebuje prodávající prodat nemovitost dříve určitě se to projeví na prodejní ceně.


Odpovědět na dotaz


(podrobné informace)