Tato stránka používá tzv. cookies, malé soubory uložené ve Vašem počítači, které umožňují plnou funkcionalitu poskytování obsahu. Tím, že tyto stránky dále používáte, dáváte svůj souhlas s použitím cookies v souladu s Podmínkami užití.

Rozumím
Volejte zdarma 800 10 10 62

Prodej domu

26. 11. 2015 Josef Fogll

Dobrý den, může manžel prodat rodinný dům, když jsme si jej pořídili pět roků po svatbě? Na LV je zapsán pouze manžel a není uvedeno nic jiného.( třeba: Že je pouze majetkem manžela)

26. 11. 2015 Markéta Kolaciová

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. V případě, že nejsou splněny podmínky pro výlučné nabytí uvedené v § 709 odst. 1 občanského zákoníku a za předpokladu, že nebylo zúženo společné jmění manželů, tvoří majetek nabytý v době trvání společného jmění manželů součástí společného jmění. Katastrální úřad je ale povinen zapsat jako vlastníka nemovitých věcí toho, kdo je uveden ve smlouvě, tj. zapsal pouze Vašeho manžela. Manžel by však měl s nemovitými věcmi dále nakládat pouze s Vašim souhlasem. Pokud prokážete, že šlo o součást společného jmění manželů a souhlas s prodejem jste neudělila, můžete se dovolávat relativní neplatnosti právního úkonu.


Odpovědět na dotaz