Tato stránka používá tzv. cookies, malé soubory uložené ve Vašem počítači, které umožňují plnou funkcionalitu poskytování obsahu. Tím, že tyto stránky dále používáte, dáváte svůj souhlas s použitím cookies v souladu s Podmínkami užití.

Rozumím
Volejte zdarma 800 10 10 62

Prodej domu bez souhlasu spolumajitele

10. 01. 2017 Jitka

Dobrý den, před lety nám zemřel otec. Zdědili jsme já dcera, bratr a matka rodinný dům máme všichni tři, jednu třetinu domu. Můj bratr jsi začal dělat na dům nároky a zůstal v domě sám. Já a matka nemáme od domu klíče a ani nemůžeme dům navštěvovat. Bratr se o dům nestará s zadlužené ho. Od té doby co tam žije sám odstřihli mu elektřinu i vodu. Bratr nechce dům prodat ani nás vyplatit dá se dům prodat bez jeho souhlasu? Právě teď by měl někdy nastoupit do vězení. Předem děkuji za odpověď.

16. 01. 2017 Markéta Kolaciová

Dobrý den, dům bohužel bez souhlasu Vašeho bratra prodat dům nelze. Otázkou však zůstává, zda s ohledem na dluhy bratra může tento ještě se spoluvlastnickým podílem vůbec nakládat. Pokud byl nařízen již exekuční příkaz k prodeji nemovitostí, pak lze s podílem nakládat pouze se souhlasem exekutora. S pozdravem Kolaciová


Odpovědět na dotaz